maleeeee

9 listopada klasy 3 LO, 3T, 2T i 2 Ti wzięły udział w wycieczce do Chorzowa. 

W programie znalazła się wizyta w dwóch miejscach, które bardzo oddzielił od siebie czas.

Odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne w Chorzowie, gdzie zwiedzaliśmy XVIII i XIX -wieczne zabudowania górnośląskich miejscowości min. domy, szkołę, kuźnię czy kościół. Pogoda była piękna, więc spacer bardzo udał się. Następnie przeszliśmy obok dostojnego Stadionu Śląskiego do nowoczesnego Planetarium Chorzowskiego. W centrum Nauki uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych z astronomii i astrofizyki, a następnie obejrzeliśmy seans w największym w Polsce Planetarium. Z pewnością możemy polecić wizytę w tym miejscu każdemu. Ciekawie przekazana wiedza przez pracowników Planetarium, piękne zdjęcia z wypraw kosmicznych i satelit, tajniki działania sprzętów wykorzystywanych w astronomii, to trzeba zobaczyć samemu, na żywo.

Młodzieży towarzyszyły i sprawowały opiekę wychowawczynie:

Jolanta Cholewa, Katarzyna Cichocka i Mariola Trzcińska. 

Przewodnikiem był p. Stanisław Pluta. Dziękujemy 🙂

Comments are closed.
Skip to content