maleeeee

Drugi rok z rzędu reprezentacja Zespołu Szkół w Ozimku wybrała się na IEM w Katowicach. Imprezy tej fanom e-sportu przedstawiać nie trzeba!

Intel wraz z ESL, największą na świecie organizacją esportową, po raz kolejny zorganizowały Mistrzostwa Świata Intel® Extreme Masters (IEM) w Katowicach. 13-letnia tradycja IEM sprawia, że jest to najdłużej funkcjonujący, globalny turniej dla profesjonalnych graczy, a dzięki rozgrywkom Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), które otrzymały od Valve Corporation status Major Championship, IEM Katowice 2019 stał się najbardziej lukratywnym wydarzeniem IEM w historii.

W tym roku IEM został również zdominowany przez Fortnite. W weekend 2-3 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkało się stu najlepszych graczy Fortnite z całego świata, którzy zmagali się po raz pierwszy w tak dużym turnieju tej gry. Stawka była wysoka, ponieważ pula nagród wynosiła 600 tys. dolarów.

Oprócz ESL One i IEM, do Katowic powróciły największe targi utrzymane w tematyce esportowej – IEM Expo, które ponownie odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas piątej edycji IEM Expo obecne były czołowe marki z branży esportowej, firmy technologiczne oraz influencerzy. W Intel Experience Zone odwiedzający mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zagrać w niedawno wydane gry, przetestować sprzęt i wypróbować technologię VR. 

Wyjazd był wyjątkowo udany, rozgrywki na głównej scenie pasjonujące, atmosfera fantastyczna – chyba śmiało można powiedzieć, że w przyszłym roku tam wrócimy.

Na potwierdzenie fotorelacja z imprezy – galeria foto IEM 2019

Magda Rosik – pilot wycieczki 🙂

Comments are closed.
Skip to content