maleeeee

W dniach 15-16 marca w Zespole Szkół gościliśmy Uczniów klas ósmych wraz z Wychowawcami z wszystkich Szkół Podstawowych w Gminie Ozimek.  Przyszłym absolwentom podstawówki stworzyliśmy okazję, aby poczuli się jak Uczniowie ZS-u. Każda klasa miała swój plan lekcji i przewodnika – opiekuna z najstarszej klasy technikum.

Uczestniczyli w ciekawych zajęciach przygotowanych przez naszych uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości, z którymi szkoła współpracuje. Lekcja informatyki z pomocą starszych kolegów okazała się łatwa i przyjemna. W pracowni fotograficznej tajniki multimediów zdradzali uczniowie najstarszej klasy technikum fotograficznego, według których nauka może też być świetną zabawą. Nowy kierunek technik mechanik pod patronatem BA Glass Poland zaprezentowali pracownicy huty w Jedlicach. Zawód przyszłości w nowoczesnym, prężnie działającym lokalnym zakładzie o międzynarodowym zasięgu to bardzo dobry wybór. Dużo emocji  było na zajęciach zorganizowanych przez funkcjonariuszy służby więziennej z Zakładu Karnego w Kluczborku, z którym współpracujemy w ramach klasy o profilu psychologiczno-pedagogiczno-resocjalizacyjnym. Prezentacja pracy w „zamkniętym świecie” oraz psa-funkcjonariusza, który okazał się bardzo ciekawą sytuacją dla ósmoklasistów. Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” przedstawiła walory krajoznawczo -turystyczne naszych okolic, questy – jako gry terenowe oraz ozimski Punkt Informacji Turystycznej. Współorganizatorami dni otwartych byli też żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu, którzy promowali pracę w służbie ojczyźnie w ramach wojskowej klasy branżowej.

Zaproszonym Uczniom kl.8. przedstawiliśmy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 oraz zasady i warunki rekrutacji. Zachęcamy do podjęcia dobrego wyboru i nauki w naszym Zespole Szkół, w którym każdy uczeń znajdzie coś dla siebie: wiedzę, sport, koła zainteresowań, inspirację, kreatywność, pracę w grupie, wolontariat, integrację, bezpieczeństwo, czas na samorealizację, wycieczki, profesjonalizm i dobrą zabawę.

Dziękujemy Dyrektorom i Wychowawcom Szkół Podstawowych za współpracę oraz Burmistrzowi Mirosławowi Wieszołkowi za bezpłatne zorganizowanie transportu na Dni Otwarte w ZS.

Małgorzata Winnik

Comments are closed.
Skip to content