maleeeee

W dniu 06.04.2022r. uczniowie klasy II LO o profilu turystyczno-językowym w ramach współpracy z opolskimi biurami podróży pojechali na zajęcia szkoleniowe do Opola.                                       

  • W Biurze Podróży Almatur pracownicy opowiedzieli, w jaki sposób organizuje się oferty turystyczne krajowe  i zagraniczne, jak przeprowadza się kalkulację imprez turystycznych, kto i w jaki sposób uczestniczy  w tworzeniu produktu turystycznego. Odpowiedzieli również na wiele pytań oraz podzielili się wrażeniami i ciekawymi opowieściami ze swojej pracy. Ponadto uczniowie zostali  oprowadzeni przez przewodnika z Almaturu po części zabytkowej Opola.
  • Kolejnym punktem wyjazdu szkoleniowego była wizyta w Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (OROT), gdzie uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób działa punkt informacji turystycznej, z kim współpracuje, jakie projekty realizuje i  jak promuje atrakcje turystyczne Opolszczyzny.
  • Szczególnym punktem programu okazało się zwiedzenie siedziby Biura Podróży Itaka – największego biura w Polsce. Grupa turystyczna miała możliwość uczestniczyć w prezentacji pt. „Ścieżki kariery u lidera polskiej turystyki” oraz poznać specyfikę i obszary zadań poszczególnych działów Itaki.                                                                                                                                                                               

Wyjazd niewątpliwie dostarczył wielu wrażeń i inspiracji, w głowach jego uczestników pojawiły się pomysły i plany dalekich podróży.

Opiekun wycieczki:

Małgorzata Winnik

Comments are closed.
Skip to content