maleeeee

W środę 24. 05.2023 r. uczniowie Zespółu Szkół w Ozimku wraz z opiekunami: p. Mariolą Trzcińską, p. Robertem Sykulskim, p. Tomaszem Ciekalskim, p. Magdaleną Rosik udali się na wycieczkę do Łodzi. Wycieczka została sfinansowana w 80% przez MEiN w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Wyjazd do Łodzi składał się z dwóch części:

  • Pobyt w centrum EC1, gdzie ulokowano największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki. Na prawie 8,5 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej w EC1 – Zachód stanęły trzy ścieżki edukacyjne. Pierwsza ścieżka edukacyjna dotyczy przetwarzania energii, druga rozwoju wiedzy i cywilizacji, a trzecia pozwala zgłębić tajemnice mikro – i makroświata.
  • Spacer po słynnej ulicy Piotrowskiej będącej jednym z najdłuższych deptaków w Europie, przy której umiejscowione są takie perełki architektoniczne jak: eklektyczne i modernistyczne kamienice z XIX i XX w., biurowiec Siemensa, dawna Biała Fabryka Geyera, dworek Ludwika Meyera, neogotycka archikatedra św. Stanisława Kostki, Esplanada (czyli Dawny Dom Handlowy Hugo Smechela i Juliana Rosnera), neorenesansowy pałac braci Steinertów, Fabryka Markusa Silbersteina.

Wycieczka, jak to zwykle bywa w ZS, udana i rewelacyjna! Zabawa była przednia! Oby więcej takich wyjazdów.

Poniżej galeria zdjęć z wycieczki oraz film autorstwa naszego mistrza – Tomasza Ciekalskiego 

Przejrzyj galerię zdjęć

Comments are closed.
Skip to content