maleeeee

Możemy w końcu oficjalnie się pochwalić….

Trójka naszych Abiturientów z klasy 5Ti:

  • Paweł Świętek,
  • Dawid Zając,
  • Denis Rychlikowski

wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie PRIMUS INTER PARES 2024.

Organizatorem ogólnopolskich zawodów jest Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku we współpracy z Politechniką Gdańską. Zawody były trzyetapowe i sprawdzały wiedzę z zakresu informatyki  oraz programowania. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu online, drugi  to przygotowanie przez startujące grupy aplikacji pozwalającej na komunikację między użytkownikami, wymianę danych, zarządzanie kontami, a wszystko ma działać w wersji mobilnej i desktopowej. Funkcjonalność projektu należało zaprezentować online komisji konkursowej. Ostatni trzeci etap to finał, który odbył się 12-13 kwietnia w Gdańsku.

Choć nasza drużyna nie zdobyła nagrody głównej, dostali się do finału wśród 94 drużyn z całego kraju👍

Ale to nie wszystko……

Pomimo natłoku obowiązków związanych z przygotowaniem do egzaminów maturalnych uczniowie podjęli się kolejnego wyzwania. Wzięli udział w drugim konkursie polegającym na nakręceniu filmu prezentującego drużynę startującą w zawodach, opiekuna drużyny, szkołę oraz miejscowość, z której pochodzą.

I tu pełen sukces -> ZAJĘLIŚMY 1 MIESCE

👏oraz nagrodę w wysokości 1000 zł

❤️🌹Gratulujemy naszym chłopakom oraz pozostałym członkom ekipy filmowej: nauczycielom Magdalenie Rosik (opiekun drużyny, nauczycielka przedmiotów informatycznych), Bartkowi Wiśniewskiemu (nauczyciel przedmiotów informatycznych)oraz uczennicy kl.4T Marcie Wysoczańskiej i nauczycielowi Michałowi Kokotowi (odpowiedzialni za reżyserię).

Film naszej drużyny miał swoją premierę podczas finału w Gdańsku w dniach 12-13 kwietnia 2024.

Został on bardzo dobrze przyjęty, odebraliśmy gratulacje od pana Andrzeja Mańkowskiego, reżysera filmów fabularnych i dokumentalnych oraz wykładowcy w Łódzkiej Szkole Filmowej!

Podczas pożegnania klas maturalnych otrzymaliśmy swoje pierwsze (i nie ostatnie 🙂 ) statuetki Oskarów za 1 miejsce w zawodach Primus Inter Pares!

Film można oglądać na kanale YouTube zawodów Primus Inter Pares lub poniżej.

Oby tak dalej 🙂

Autorka zamieszania: Magda Rosik

Comments are closed.
Skip to content