maleeeee

Ogólnopolskie Zawody Techniczne „Primus Inter Pares” edycja 2024 wystartowały 18 stycznia 2024. Do zawodów zgłosiła się trójka informatyków z klasy piątej technikum Zespołu Szkół w Ozimku: Paweł Świętek, Denis Rychlikowski i  Dawid Zając.

 Organizatorem  ogólnopolskich zawodów jest Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku we współpracy z Politechniką Gdańską. Zawody są trzyetapowe i sprawdzają wiedzę z zakresu informatyki  oraz programowania. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu online, drugi  to przygotowanie przez startujące grupy aplikacji pozwalającej na komunikację między użytkownikami, wymianę danych, zarządzanie kontami, a wszystko ma działać w wersji mobilnej i desktopowej. Funkcjonalność projektu należało zaprezentować online komisji konkursowej. Ostatni trzeci etap to finał, który odbędzie się 12-13 kwietnia w Gdańsku.

Do konkursu zgłosiły się  94 drużyny z całego kraju, do drugiego etapu zakwalifikowało się  już tylko 19 drużyn. Natomiast po wstępnej ocenie przesłanych projektów etapu drugiego jury konkursowe wybrało drużyny do prezentacji swojej aplikacji przed komisją konkursową. W tej finałowej grupie są nasi informatycy! Na dniach zostaną ogłoszone wyniki i będzie wiadomo czy nasze chłopaki z Ozimka powalczą o finał. Opiekunem naszej drużyny, która w konkursie występuje pod nazwą PIXELKI jest pani Magdalena Rosik, nauczycielka przedmiotów zawodowych informatycznych.

Organizatorzy Ogólnopolskich Zawodów Technicznych „Primus Inter Pares” fundują  dla finalistów konkursu wysokie nagrody finansowe, a najlepsza drużyna otrzyma indeksy na wybrane kierunki studiów Politechniki Gdańskiej.

Comments are closed.
Skip to content