maleeeee

Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza to najnowsza propozycja Opolskiego Teatru Lalki i Aktora dla młodszej i starszej młodzieży.                      

W programie przygotowanym na tę okoliczność – wpisującą się w obchody trwającego jeszcze Roku Romantyzmu – możemy przeczytać m.in., że reżyser przedstawienia, Bogusław Kierc, zaprasza do owej wyobraźni, do atrakcyjnej głębi, do miejsca, gdzie wytwarzane są obrazy. To sztalugi, blejtramy, manekiny budują przestrzeń gry. W tej „mobilnej” płaszczyźnie, w jej płynnych przekształceniach, w czarodziejstwach animacji spełniają się losy siedmiorga bohaterów i dziewięciu opowieści” [fragment komentarza do sztuki autorstwa Agnieszki Zientarskiej].

         Z takiego zaproszenia do świata wywiedzionego z wyobraźni – zarówno samego Adama Mickiewicza, jak i Bogusława Kierca i Aktorów OTLiA – skorzystali 21 września 2022r. Uczniowie i Uczennice z klas: I LO, II LO, III LO, III T i IV Tf oraz Uczeń nauczany indywidualnie.

         Z taką wspaniałą i liczną grupą zajrzeliśmy również (po spektaklu) do Miejskiej Publicznej Biblioteki przy ul. Minorytów, gdzie można obejrzeć wystawę pt. ROdzina//goDŁO” oraz zapoznać się z różnorodną ofertą tej placówki adresowaną do młodszych i starszych Czytelników.

         Młodzieży naszego Zespołu Szkół towarzyszyły Panie: Danuta Bigas i Barbara Tuła oraz Agnieszka Gawlik (organizatorka wyjazdu).

Comments are closed.
Skip to content